Kunstläätse valikud: kas nägemise ulatus või kvaliteet?
Prillidest vabanemiseks või katarakti tõttu läätsevahetust kaaludes on mitmeid kunstläätse valikuid. Määravaks võib olla ühelt poolt silma seisund, sest silma sarvkesta ja võrkkesta ehitus või patoloogia võib olla põhjuseks, miks kõik valikud ei pruugi olla head, seda nii lühikeses kui pikas vaates. Viimastel aastatel on valikusse tulnud ka laiendatud fookussügavusega läätsed, mille fookuse ulatus on trifokaalist väiksem (1,5-2,5 dioptrit), aga selle eest nägemise kvaliteet parem.
Miks multifokaalne lääts ei sobi kõigile?
Multifokaalsed läätsed on suurepärane tehnoloogia, aga ei sobi siiski kõigile. Peale operatsiooni alles jääv astigmatism vähendab nägemise kvaliteeti. Liiga suur nurk nägemistelje ja läätse keskpunkti vahel tekitab aga topeltnägemist. Õnneks on meil nüüd tehnoloogia, mis lubab korrigeerida veelgi täpsemalt silindrit ja soovitada nii kaugele kui lähedale vaatamist võimaldavat läätse ainult neile, kellel kõrvalnähtude tõenäosus on väga väike.
Katarakt ehk hallkae on sage silmahaigus
Katarakt ehk hallkae on kõige olulisem välditav pimeduse põhjus maailmas ja katarakti kirurgiline ravi on üks kõige efektiivsemaid kirurgilisi operatsioone. Ehkki silmaläätse hägustumist esineb erinevatel põhjustel kõikides vanusegruppides...
Uus Symfony lääts - nii autojuhile kui meresõitjale
Suvel 2015 turule tulnud Symfony lääts firmalt AMO võib aga oluliselt pilti kunstläätsede kasutamises muuta. Nimelt on uuringute põhjal väidetud, et selle läätsega saavutatav kontrastitundlikkus on sama nagu monofokaalsel läätsel. Seetõttu soovitame Symfony läätsi prillidest vabaneda soovivale, aga pimedas palju autot juhtivale või meresõitu harrastavale patsiendile.
Kas katarakti operatsiooni ikka saab pärast laseroperatsiooni teha?
See on üks müütidest, mis silma laseroperatsiooni uuringutele tulnuid sageli vaevab. Laseroperatsioonil tehakse sarvkesta eespinda miinus-prilli korral lamedamaks, pluss-prilli korral...
- 1