Liina-Liisi Smile operatsiooni kogemus

Autor: ReFocus | Kategooria: Patsiendid räägivad

Olin kandnud miinus-prille alates 13-ndast eluaastast ning sellega täitsa ära harjunud. Ausalt öeldes ei olnudki ma mõelnud prillidest vabanemise valikule seni, kuni minu sugulane silmade laseroperatsiooni läbis. Sel hetkel taipasin, et see ole midagi müstilist ega kauget. Tutvusringkonnas uurides selgus, et nii mõnigi sõber oli varem laseropratsiooni läbinud ning just seetõttu prillivaba elu nautimas.

Prillidest vabanemise operatsiooni kasuks otsustasin, kuna soovisin mugavamat elu ja paremat elukvaliteeti. Lumelauatamine, ujumine, saunaskäimised – kõiki neid tegevusi pidin prilli- ja läätsekandjana varem ette planeerima või uduse vaatega tegema. Tundsin, et prillide kandmine pärsib mu elus spontaansust. Mul oli tunne, et ma ei saa mitte kunagi lumesõda võita.

Ma olen üsna süsteemne inimene ning eriti tervist ja just silmade tervist puudutava suure otsuse puhul kaalusin pikalt erinevaid lahendusi - erinevaid operatsioone ja kliinikuid. ReFocus kliinik teostab erinevaid prillidest vabanemise protseduure ning mulle meeldis, et saan ühe arstiga neist kõigist avameelselt rääkida ning valida just enda silmadele ja eluviisile sobivaima. Valisin Smile protseduuri, sest sellega kaasnevad hilisemad riskid on väikseimad ning protseduur ise kõige vähem invasiivne. Ettevõtjana oli minu jaoks väga oluline kiire taastumine ja see, et sain arvuti tööle naasta juba neli päeva peale operatsiooni.

Operatsioon ei olnud valus, kuid samal ja järgneval päeval tundsin, et silmad on väga tundlikud ja puhkasin palju. Juba paari päeva pärast naasesin oma tavapärasesse ellu, kui range silmatilkade kuur välja arvata. Silmatilkade kuuri osas sain kaasa selged juhised, milliseid tilku ja kui tihti kasutada. Vajalik silmatilkade kogus vähenes aja jooksul üha ning tänaseks kasutan niisutavaid silmatilku vastavalt vajadusele. ReFocus kliiniku töötajad olid kogu protsessi jooksul väga avatud ja abivalmis. Ma tõesti julgesin küsida kohe, kui tekkis mõni küsimus, kahtlus või hirm. Operatsioonipäeval juhendati mind igal sammul ning operatsioonile järgnenud kuudel sain pidevalt toetavat tagasisidet.

Tänaseks on operatsioonist möödas kolm kuud ning minu silmanägemine on 120 protsenti!  

Julgen soovitada ReFocus kliinikut kõigile, kes kaaluvad prillidest vabanemist. Ja ka neile, kes selle peale veel tulnudki pole, nagu mina aasta aega tagasi. 

ReFocus silmakliinik teostab kõiki tänapäeval levinumaid protseduure prillidest vabanemiseks ning igaüks saab valida just enda silmadele sobivaima.

Liina-Liis
arhitekt
Menu