Maare SMILE operatsiooni kogemus

Autor: ReFocus | Kategooria: Patsiendid räägivad

Olin pea kümme aastat prille kandnud ning kuna tegelen ka aktiivselt spordiga, kuulusid prillid läätsede vastu ja tagasi vahetamine minu igapäevaelu hulka. Mul on alati olnud tundlikud silmad. Läätsedega koolis loengus käia või arvuti taga tööd teha oli minu jaoks välistatud. Siseruumis silmad kuivasid, pilt muutus uduseks ja läätsed hakkasid kraapima. Prillide kandmine oli seetõttu igapäevane ning olin sellega juba harjunud, aga hetked, kui vihmaga prilliklaasidel piiskasid kokku lugeda või talvel tuppa jalutades uduseid prilliklaase nautida, muutusid tüütuks. Kindlasti oleksin päikeselise päevaga eelistanud päikeseprille kanda, mitte nägemisprillide taga silmi kissitada.

ReFocus on mulle juba pikalt tuttav. Mul on õnn olla osa Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna tantsutüdrukute tiimist, mille sponsor ReFocus juba paar aastat on olnud. Kui soov teha laserlõikus kasvas üha suuremaks, teadsin kohe kelle poole pöörduda.

Operatsioonipäevast. Kuna eelmisel päeval kaitsesin ka oma magistritööd, jagunes närveldamine kahe asja peale ära. Kõige suurem närv tuli sisse tund enne operatsiooni, kui mõistsin, et nüüd kohe ongi see hetk käes – panen oma silmad mängu. Ise närvilisust alla suruda oli raske, aga nii kui sisenesin silmakeskuse uksest, rahunesin maha. Naeratavad ja sõbralikud näod vaatasid mulle vastu. Kõige parem meel oligi mul kogu päeva jooksul selle üle, kui meeldiv õhkkond ja kui meeldivad inimesed, kui hoolitsevad ja seletavad mind ümbritsesid. Kohe tundsin, et olen kindlates kätes. Kõik küsimused said vastuse ja kõik, mis muret võis teha, sai põhjenduse, et see on hetkel loomulik. Operatsioon ise möödus väga kiiresti ja tunda ei olnud õieti midagi.

Operatsioonijärgselt oli paar tundi raske silmi avada, aga hiljem silmakeskusest lahkudes ning mõni tund pimedatud kartinatega toas puhates ja silmi niisutades läks iga hetkega aina paremaks. Veel samal õhtul nautisin õues jalutuskäiku ja ma NÄGIN, nägin neid kaugel, kaugel olevaid inimesi, maju ja autosid selgelt ja teravalt, sellist pilti ei olnud mul prillide või läätsedega kunagi. Esimesel õhtul oli veel lähedale nägemine pisut udune, kui järgmiseks hommikuks oli ka see pilt selge.

Minul andis ühe silma haava koht pisut kriipides tunda, kuid järgmisel hommikul kontrollis käies kuulsin, et see on hetkel loomulik ning pidevalt silmi niisutades ei ole seda peaaegu tundagi. Kaks päeva pärast operatsiooni poleks nagu midagi olnudki, kraapiv tunne oli kadunud, miski ei häirinud, sain kõike vabalt teha ning rõõm oli seda suurem. Pärast operatsiooni on kõik nii lihtne, ei mingeid probleeme kehvalt puhastatud prilliklaasidega, läätsede aegumise või otsa saava läätsevedeliku pärast. Palju rohkem aega ja tahtmist nautida elu ja inimesi enda ümber, teha sporti ja olla aktiivne, sest nii roosamannalt kui see ka ei kõla, on elu nüüd palju ilusam.

Kohe järgmisel päeval sain komplimendi, kuidas mu silmad nüüd veel rohkem säravad.  

Kokkuvõtvalt – minu kingitus endale teha silmaoperatsioon on seda 100% väärt olnud, sest mis oleks veel parem kingitus kui näha oma silmadega selget ja teravat pilti ning seda kõike ilma igasuguste abivahenditeta.

SUUR aitäh ReFocus! Paremat kogemust on raske tahta.


Menu